DRONY TAK NOVĚ OTEVÍRAJÍ DALŠÍ MOŽNOSTI JEJICH VYUŽITÍ. JEDNÍM Z NICH JE MAPOVÁNÍ TERÉNU.
Dříve a v podstatě i v současnosti bylo a je běžné, že pro zmapování nebo zaměření části krajiny bylo zapotřebí geodetů. Ti musí nejdříve oblast fyzicky zaměřit a poté ještě strávit mnoho hodin u počítače při zakreslování nabytých dat.
Drony nebo-li UAV oproti tomu dokážou nasbírat požadovaná data v řádech desítek minut, a to v jakkoli nepřístupném terénu. Stejně tak rychlé je poté i převedení těchto údajů např. do AutoCADu nebo mapy. UAV létá podle GPS
a umí se tak pohybovat podle předem naplánované trasy.
Sběr dat pomocí dronů s GPS je rychlý, tím pádem i velmi ekonomický a především přesný. V řádu hodin tak můžete mít přehled o jakémkoli místě.
Z POŘÍZENÝCH DAT PAK LZE VYTĚŽIT ŘADA INFORMACÍ.
Od 3D modelů krajiny, přes podklady pro vytvoření ortofotomap, monitoring deformace terénu v závislosti na těžbě či živelné katastrofě a tak dále.
Velkým pomocníkem se drony stávají v těžařském průmyslu či inženýrském stavitelství. Na základě pořízených podkladů tak můžete rychle a přesně vypočítat kubatury těžby, pořizovat objemové průzkumy, monitorovat deformace terénu v závislosti na těžbě, měřit náklady na dopravu v závislosti na postupu zemních prací, monitorovat znečištění, sanační projekty či vytvářet 3D modely. Využití zdrojových dat se meze opravdu nekladou.
Drony všechny tyto dříve finančně i časově náročné činnosti velmi zrychlily a zefektivnily. Sesbíraná data jsou díky letu za pomocí GPS přesná, ekonomická a rychle dostupná. Již jste je ke své práci využili nebo jste jim zatím svoji důvěru nesvěřili. Za nás vám radíme vyzkoušet, dle našich zkušeností určitě nebudete litovat!